Які вітаміни потрібні для догляду та здоров'я нігтів?

Щоб мати бездоганний манікюр, недостатньо застосовувати косметичні засоби і відвідувати салони краси. Щоб нігті були міцними і добре росли, надзвичайно важливе надходження вітамінів та інших корисних речовин не стільки зовні, тобто у вигляді кремівлаків та кремів, скільки зсередини. Гарний зовнішній вигляд загалом і стан нігтів зокрема передусім залежить від достатнього забезпечення організму вітамінами і мікроелементами, які регулюють усі фізіологічні процеси.

перфектил perfectil

Вітаміни для росту і зміцнення нігтів

Скільки разів на день ви миєте руки з милом? Не менше п’яти, а люди деяких професій – набагато більше. Так видаляються забруднення, але водночас шкіра і нігті лишаються без захисної водно-ліпідної плівки. Крім гарячої води і мила на шкіру рук і нігті негативно впливають холод, вітер, різноманітні засоби з розряду побутової хімії. Перед прибиранням і миттям посуду треба надягати спеціальні гумові рукавички, а перед виходом на вулицю в холодну пору року – утеплені трикотажні чи шкіряні.

Часто трапляється, що ці прості заходи захисту не допомагають: нігті погано ростуть, розшаровуються, ламаються. Гарний манікюр жінкам зробити неможливо! Це не просто косметичний недолік, а сигнал організму про те, що з ним щось негаразд. Найперше, що слід зробити, – це відвідати ендокринолога і перевірити стан щитоподібної залози (при нестачі її гормонів можливі проблеми з волоссям та нігтями – підвищена сухість і ламкість). Другий крок – нормалізація травлення за рахунок правильного і здорового харчування. Ймовірно, доведеться звернутися до гастроентеролога або дієтолога, пройти обстеження, здати аналізи тощо. 

Якщо все нібито гаразд, а нігті все одно у незадовільному стані, то скоріш за все організму бракує вітамінів і мінералів. Це дуже поширена сучасна проблема, адже з продуктів харчування складно отримати всі біологічно активні речовини у достатній кількості. Для цього довелося б їсти багато різноманітних страв великими порціями і отримати виражене ожиріння. То які ж вітаміни, мікро- та макроелементи потрібні для здоров’я і росту нігтів? Наприклад ті, що входять до складу комплексів Перфектил (Perfectil). Наведемо особливості лише деяких з них:

  • Ніацин (вітамін В3), біотин і кремній усувають ламкість, зміцнюють структуру нігтів.
  • Магній і вітамін D сприяють росту нігтів.
  • Залізо бере участь у формуванні та вирівнюванні рельєфу нігтьової пластини, підтримує транспорт корисних речовин у матрикс – ростову частину нігтя.
  • L-цистеїн – амінокислота, що забезпечує нігті сіркою для міцності.
  • Вітамін В12, мідь і залізо покращують кровотік і транспорт поживних речовин.
  • Цинк усуває білі плями і зміцнює нігті.
  • Селен сприяє утворенню колагенових волокон та кератину, що є структурними одиницями нігтів та волосся.
  • Фолієва кислота покращує кровообіг у ростовій частині нігтів (та волосяних цибулинах), стимулюючи надходження туди поживних речовин та процеси регенерації.
  • Екстракт насіння винограду (кісточок) запобігає руйнуванню колагенових волокон.

Вітаміни для волосся і нігтів – це Перфектил Оріджинал та інші засоби лінійки.

перфектил perfectil

Народні рецепти для краси і здоров’я нігтів

В інтернеті та модних журналах публікується величезна кількість народних рецептів для укріплення нігтів. Це ванночки з морською сіллю, різні маски – з оливковою олією, лимоном, є навіть з «ароматною» ріпчастою цибулею і пекучим червоним перцем. Користь таких домашніх процедур для міцності нігтів дуже сумнівна. Річ у тім, що нігті складаються з по суті відмерлих клітин, тому ніякі зовнішні впливи їх не можуть воскресити. Жива частина нігтя – та, яка щільно прилягає до нігтьового ложа і схована глибоко під кутикулою (аналогічно: жива частина волоса – це його корінь у шкірі голови). Чим ближче шар нігтя до зовнішньої поверхні, тим більше там твердого кератину (мертвих клітин). Які б вітаміни для нігтів ви не наносили на них зовні, як би їх не втирали, скільки б не тримали – хоч годину, це не дасть бажаного результату. Кращі вітаміни для зміцнення нігтів – це ті, що потрапляють до зони їх росту зсередини організму. Щоб їх отримати, треба надзвичайно ретельно ставитися до свого харчування. А якщо раціон незбалансований, що, на жаль, справедливо для переважної більшості людей, то простіше і зручніше приймати комплекси якісних вітамінів. Приміром, лінійка Перфектил створена спеціально для поліпшення стану і вигляду нігтів, шкіри та волосся. А ще ці комплекси надають енергії, підвищують імунітет і покращують загальний стан здоров’я.

перфектил perfectil
Обери свій власний Perfectil
Мій вік
Відзначте, що з перерахованого вас турбує НАЙБІЛЬШЕ?
Перфектил Оріджинал
Perfectil® Оriginal

Спеціальний комплекс для здоров’я та краси волосся, нігтів та шкіри, а також для енергії та бадьорості на кожен день.

Перфектил Плюс
Perfectil® Plus

Посилена формула для екстразахисту та живлення шкіри зсередини і боротьби зі зморшками.

Перфектил Плюс Волосся
Perfectil® Plus Hair

Посилена формула для екстразахисту та живлення волосся зсередини

Перфектил платинум питний колаген для волосся
Perfectil® Platinum collagen drink hair

Преміум формула, що сприяє зменшенню випадіння волосся, прискоренню росту та покращенню якості волосся.

Перфектил платинум питний колаген для шкіри
Perfectil® Platinum collagen drink skin

Преміум формула спеціально призначена для підтримки здоров’я, сяючого кольору шкіри та боротьби зі зморшками.

перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil
перфектил perfectil