Вітаміни та Мінерали

Біотин (вітамін B7, H, коензим R)

Поділитися цією статтею

Біотин відіграє важливу роль у багатьох обмінних процесах. Є джерелом сірки, яка бере участь у синтезі колагену – головного білка, що формує структуру шкіри, відповідає за її еластичність і пружність, а отже – за тривале збереження молодості. Регулює активність потових і сальних залоз, тому сприяє регуляції жирності шкіри голови. Допомагає у боротьбі з різними дерматологічними проблемами: акне (прищі), лупа, себорея тощо. Запобігає також посивінню волосся і передчасному облисінню. Забезпечує синтез кератину — білка, який утворює структуру волосся та нігтів, сприяє їх нормальному росту, міцності та збереженню гарного вигляду.

До нестачі в організме може призвести надмірне вживання сирих яєць, дисбактеріоз кишечника після прийому антибіотиків та інших ліків, а також нераціональне харчування, обмежувальні дієти. Внаслідок браку біотину порушується синтез аскорбінової кислоти, метаболізм жирів, білків і вуглеводів, що погіршує не тільки зовнішній вигляд, а й загальний стан організму. Симптоми вираженої нестачі – себорейний дерматит, глосит, атонія кишечника, парестезія.

Біотин -Водорозчинний вітамін групи В (його ще називають вітаміном Н, вітаміном В7, коензимом R). Діє у синергії з вітамінами А, В2, В6, ніацином, зберігаючи передусім здоров’я шкіри, волосся та нігтів. Біотин справедливо вважають вітаміном краси. Синтезується він кишковою мікрофлорою і надходить з їжею.

Добова норма для організму: 50 мкг.

Все про вітаміни та мінерали

Меню