Поділитися цією статтею

До 95% енергії організму надає участь коензиму Q10, у процесах обміну речовин. Він незамінний для людини, тому його вже понад 35 років застосовують у медицині, зокрема й у косметології. Завдяки коензиму Q10 у мітохондріях клітин виробляється енергія. Цей процес супроводжує утворення активних форм кисню – молекул із зайвим електроном. Такі вільні радикали здатні руйнувати оболонки клітин, що потрібно для їх періодичного оновлення. Однак якщо коензиму Q10 недостатньо, то кількість активних форм кисню зростає настільки, що руйнування клітин починає перевершувати їх регенерацію. Такий механізм – основа процесу старіння. Натомість додаткове надходження коензиму Q10 – це неоціненна підтримка клітин, що оберігає їх від передчасної загибелі.

Чим старшою стає людина, тим менше коензиму Q10 в її організмі, а витрати цієї речовини, навпаки, зростають. Особливо це відбувається під час стресів, підвищених психологічних і фізичних навантажень. Щоб такі негативні фактори не позбавляли нас пружності шкіри, краси та міцності волосся та нігтів, потрібно приймати коензим Q10, Його нестача – це прямий шлях до передчасного старіння та безлічі хвороб, насамперед серцево-судинних та неврологічних.

Убіхінон, або коензим Q10 належить до вітаміноподібних сполук відповідно до його ролі в організмі. Він є у більшості живих клітин – у їхніх мітохондріях, які ще називають «енергетичними станціями» людини. Коензим Q10  синтезується в організмі із амінокислот тирозину та надходить з білковою їжею.

Щодня в організм людини з їжею надходить близько 5 мг коензиму Q10. Це і є його денна норма.

Все про вітаміни та мінерали

Меню