Вітаміни та Мінерали

Селен (англ. Selenium)

Поділитися цією статтею

Селен – це потужний антиоксидант. Разом з бета-каротином забезпечує захист від негативного впливу ультрафіолетових променів та вільних радикалів, уповільнюючи старіння шкіри і утворення зморшок. Для збереження краси цей мікроелемент важливий тим, що він сприяє утворенню колагенових волокон та кератину – структурних одиниць шкіри, нігтів та волосся. Селен допомагає також правильній роботі понад як 200 гормонів, зокрема щитоподібної залози, та підтриманню нормальної маси тіла після схуднення. Жінкам, які планують вагітність, він підвищує шанси народити здорову дитину. Також селен підтримує імунітет і тому навіть захищає людей від раку.

Ознакою браку селену може бути схильність до ГРВІ, що мають тривалий перебіг, до частої появи герпесу на губах, тобто до різних інфекційних недуг. Його нестача зумовлює також розвиток серцево-судинних та інших вікових захворювань у досить молодих людей. Якщо цього мінералу не вистачає, будь-які пошкодження шкіри (подряпини, опіки) надто довго заживають, а старіння помітно прискорюється.

Селен (англ. Selenium) – в організмі біологічну цінність мають сполуки селену з амінокислотами та білками. Джерелом цього незамінного мінералу є різні продукти харчування, бо рослини і тварини отримують його з ґрунту. Термічна обробка суттєво знижує вміст селену в стравах і готових продуктах.

Добова норма для організму: Чоловікам 75 мкг., Жінкам — 60 мкг.

Все про вітаміни та мінерали

Меню