Поділитися цією статтею

Вітамін В12 (ціанокобаламін) безпосередньо бере участь у диханні шкіри, тому від його достатнього надходження залежать свіжість та краса обличчя, її здоровий колір (відсутність блідості). Без нього неможливі процеси відновлення тканин, він надає енергії клітинам та стимулює кровотворення (це важливо для жінок, які під час менструацій щомісяця зазнають крововтрати, іноді досить значної). Ціанокобаламін бере участь у всіх обмінах речовин (білковому, вуглеводному та жировому), гальмує дегенеративні зміни у мозку, сприяє нормальному функціонуванню нервових клітин. Вітамін В12 разом і іншими вітамінами групи В відповідає за добрий стан нервової системи – запобігає дратівливості, захищає від стресів.

Вміст в організмі зменшується, якщо людина стає вегетаріанцем або приймає ліки від печії, виразки шлунка та діабету. Нестача вітаміну В12 може призводити до накопичення гомоцистеїну (нейротоксичної сполуки), до туману в голові, втрати рівноваги при ходьбі, підвищеної втомлюваності, погіршення пам’яті. Головна ж небезпека тривалого браку цього вітаміну – занепад сил через анемію і, відповідно, погіршення зовнішнього вигляду. Анемію вилікувати можна, а от нейродегенеративні зміни можуть бути незворотними.

Вітамін В12 – Водорозчинний вітамін, не синтезується організмом. Міститься переважно в продуктах тваринного походження (червоне м’ясо, печінка, нирки), які багато хто вважає шкідливими і споживає вкрай зрідка. Досить стійкий до кислот та лугів, не руйнується при термообробці.

Добова норма для організму: 2,5—3 мкг.

Все про вітаміни та мінерали

Меню