Поділитися цією статтею

Залізо бере участь у формуванні гемоглобіну, який забезпечує мікроциркуляцію в клітинах шкіри та стимулює репаративні процеси. Допомагає доставляти кисень та поживні речовини всередину волосяних цибулин (фолікулів), що покращує ріст волосся, надає йому міцності та здорового блиску, зменшує випадіння. За таким самим механізмом залізо разом з іншими вітамінами та мікроелементами підтримує транспорт корисних речовин у різні клітини і тканини, зокрема й у матрикс – ростову частину нігтя. Саме тому залізо бере участь у відростанні нігтів, запобігає їх ламкості та розшаровуванню, появі тріщинок та западинок. Головні ж функції заліза в організмі – це кровотворення, участь у відновно-окисних реакціях і підтримка імунітету. Залізо входить до складу більш як 100 ферментів.

Рівень заліза в організмі може знижуватися у тих, хто вживає забагато чаю та кави (таніни цих напоїв перешкоджають його всмоктуванню). Також залізо втрачається при кровотечах. Брак цього мікроелемента призводить до нестачі в тканинах кисню та розвитку анемії, що супроводжується слабкістю, задишкою, тахікардією. Крім того, нестача заліза може спровокувати непереносимість холоду, схильність до застуд, негативні зміни у стані слизових оболонок (стоматит, глосит) та шкіри (сухість). Серед науковців існує думка, що близько 25% населення має прихований дефіцит заліза.

Залізо – незамінний мікроелемент. До організму надходить лише з їжею. Міститься у різних продуктах харчування, але краще засвоється при надходженні з продуктів тваринного походження (м’ясо, яйця), ніж рослинного (бобові, горіхи, крупи, гриби). Всмоктування заліза значно покращується за наявності вітаміну С.

Добова норма для організму: Чоловікам 10–12 мг., Жінкам — 20-30 мг.

Все про вітаміни та мінерали

Меню