Краса та енергія зсередини

Краса та енергія зсередини. Що це означає?

Щоб мати гарний вигляд і міцне здоров’я, потрібно не нервувати, не працювати понад міру, дихати чистим повітрям, займатися фізкультурою, а головне – вживати лише натуральні продукти і не лінуватися щодня готувати різноманітні корисні страви. У сучасному ритмі життя це досить складно. До того ж бажаний результат все одно не гарантований. Читайте далі, і все зрозумієте.

Красота и енергия внутри

Чому вітаміни для нас такі важливі?

Для життя людині щодня потрібна їжа – з нею організм отримує поживні речовини (основні – це білки, жири та вуглеводи). А щоб вони правильно засвоювалися і як належить забезпечували обмін речовин, потрібні вітаміни, мікро- та макроелементи. Причому в дуже малих кількостях – у міліграмах (мг) або навіть мікрограмах (мкг). Без них неможливо бути здоровими, тривалий час зберігати молодість шкіри, мати густе й блискуче волосся, міцні нігті. Чому для нас важливі вітаміни, можна показати на прикладі відсутності в раціоні вітаміну С.

У давнину, коли люди тільки розпочали мандрували океанами, це тривало по кілька місяців. Моряки харчувалися переважно сухарями і засоленим м’ясом. Інколи під час подорожі гинула чи не половина екіпажу судна через дивну хворобу: десь після 6–10 тижня подорожі на шкірі з’являвся червоний висип, ясна починали кровоточити, людина слабшала і вмирала. Згодом цю недугу назвали цингою і з’ясували, що вилікувати її дуже просто за допомогою овочів і фруктів.

Лише у XX столітті вчені з’ясували, що панацея від цинги – це вітамін С. Його нестача призводить до порушення синтезу білка колагену, тому сполучна тканина людського тіла втрачає міцність. Подібну важливу роль має кожен вітамін та мікроелемент. До речі, добрий стан колагену завдяки вітаміну С –запорука молодості і краси, адже цей білок входить до структури шкіри, волосся та нігтів. Вітамін С зсередини організму забезпечує його утворення в достатній кількості у відповідних тканинах.

Зараз випадки авітамінозу – повної відсутності того чи іншого вітаміну – майже не зустрічаються. Натомість переважна більшість людей мають полігіповітаміноз – помірну нестачу багатьох вітамінів та інших корисних речовин одночасно. Причини цього пов’язані із сучасним харчуванням.

Витамины для красоты и здоровья

Навіть якщо уявити, що раціон людини абсолютно бездоганний, вітамінів, мікро- та макроелементів їй все одно може не вистачати. Річ у тім, що овочі, фрукти, крупи і м’ясо містять менше всього корисного, ніж 100 років тому. Рослини синтезують вітаміни не для нас, а для власного захисту від хвороб і шкідників. Зараз овочі і фрукти отримують у промислових масштабах з використанням хімічних засобів захисту, добрив тощо. Тому тим же яблукам та картоплі просто не потрібно синтезувати власні вітаміни та інші подібні речовини у великій кількості. Водночас потреба організму людини у них лишається незмінною вже десятки тисяч років. Якось дієтологи підрахували: щоб забезпечити себе необхідними вітамінами і мінералами в оптимальній кількості, сучасній людині треба за день з’їдати стільки всього, що енергетична цінність раціону досягне 5000–7000 ккал. А це просто неможливо! Отже, єдиний вихід – прийом якісних вітамінно-мінеральних комплексів.