Молоді жінки, які приймали фолієву кислоту (фолацин) за порадами лікарів, окрім нормалізації менструального циклу та настання бажаної вагітності часто відзначали позитивні ефекти для зовнішності

Помітно покращувався колір обличчя, шкіра ставала свіжішою, зникали прищики та запалення. Це пов’язано з тим, що фолієва кислота покращує кровотворення та мікроциркуляцію в клітинах, стимулюючи до них транспорт поживних речовин та процеси регенерації. Те ж саме відбувається з матриксом (ростовою частиною) нігтів та з волосяними цибулинами. Корисний фолацин і для сильної статі – його застосовують для лікування чоловічого безпліддя.

Найважливішим наслідком дефіциту фолієвої кислоти є зменшення здатності організму відновлювати ушкоджені тканини. Порушуються процеси поділу клітин, їх дозрівання та функціонування. Тому при нестачі фолацину волосся стає ламким, тьмяним і дуже випадає, обличчя марніє і нігті не ростуть як слід. При дуже значному дефіциті цієї речовини (і вітаміну В12) розвивається анемія – підвищена втомлюваність і сонливість, занепад сил.

Фолієва кислота (вітамін B9) є у свіжих овочах (бобах, шпинаті, помідорах), а також у м’ясі та субпродуктах. Крім того, його синтезує мікрофлора кишечника. Цей вітамін дуже важливий для жінок, оскільки він сприяє підтриманню фертильності, нормальному перебігу вагітності та доброму виношуванню дитини.

Добова норма для організму: 500 мкг.