Як вибрати вітаміни для зміцнення волосся?

Волосся – важлива деталь зовнішнього вигляду. Якщо його стан ідеальний, то воно сяє на сонці, не січеться, не електризується, легко розчісується. На жаль, не кожна з нас може сказати, що її волосся саме таке. Багато хто помічає, що на гребінці або щітці щодня залишається багато волосин, а під час миття голови вони «сиплються» буквально пасмами.

Причини випадіння волосся

Фахівці можуть назвати дуже багато факторів, які призводять до підвищеного випадіння волосся. Приміром, поширена причина – це порушення функцій судин шкіри голови. Справа в тому, що всі поживні речовини у волосяні цибулини (фолікули), що містяться у шкірі голови, приносить кров. А у людини, припустимо, шийний остеохондроз. Судини перетиснуті, тому виникла ішемія шкіри голови. Це неможливо відчути, але волосся буде випадати.

Ще одна причина – гормональні порушення. З віком у шкірі голови майже кожної людини зростає кількість чоловічих статевих гормонів андрогенів. Чутливі до них фолікули припиняють синтезувати волосся. Тому у чоловіків утворюється лисина, а у жінок волосся рідшає по всій голові. Однак найчастіша причина втрати волосся – нестача вітамінів.

Запитайте себе: вам важко працювати або навчатися, відновлюватися після хвороб, ви погано переносите холод або спеку, вас все дратує? На цьому тлі можливе посилення випадіння волосся незалежно від віку. Організм збільшує витрати вітамінів, мінералів, мікро- та макроелементів на відновні процеси під час ГРВІ, великих стресів та навантажень. А брак вітамінів негативно позначається не тільки на міцності імунітету, а й на зовнішності. Волосся стає тьмяним, ламким та посилено випадає.

Негативно на його стан впливають і хвороби, і паління, і неправильне харчування… Скажімо, багато жінок вважають, що їхній раціон бездоганний: салатик, кефір, куряче філе, риба. Так, фігура буде стрункою. Однак організм недоотримає багато важливих вітамінів. Наприклад, вітаміни А та D містяться у вершковому маслі, яйцях та печінці. Однак цих продуктів вживають замало, бо у них багато «шкідливого холестерину». А кращі джерела вітамінів групи В – це не стільки овочі, скільки крупи, хліб, яловичина, горох, твердий сир тощо. Багато жінок або зовсім не вживають такі продукти, або їдять їх зрідка. Та й раціон більшості чоловіків теж, як правило, одноманітний і незбалансований. Поволі хронічна нестача вітамінів створює передумови для випадіння волосся.

Основні вітаміни для зміцнення волосся

Щоб волосяна цибулина була здорова і продукувала міцне волосся, у неї з кровотоком має надходити повний набір необхідних компонентів – залізо, мідь, цинк, ряд вітамінів тощо. Наприклад, амінокислота L-цистин важлива для синтезу білка кератину, з якого на 70% складається волосся. Це цінний «будівельний матеріал». Також для волосся дуже необхідні вітаміни групи В (В5, В6, В9, В12 тощо). Якщо ж якихось речовин бракує, то волосся формується з дефектами, легко пошкоджується та випадає.

Найкращі вітаміни для волосся – ті ж самі, що й для усього організму. Немає якоїсь однієї чи кількох біологічно активних речовин, що могли б відновити втрачене волосся, немов за помахом чарівної палички. З їжею ми отримуємо не окремі вітаміни або мінерали, а різні й у великому наборі. І «працюють» вони тільки спільно. Так, цинк без вітаміну А залишиться непотрібним металом. Магнію без вітаміну В6 не нормалізувати психоемоційний стан, залізу без фолієвої кислоти, вітаміну В12 і вітаміну С складно впоратися з анемією, а також покращити ріст волосся, надати йому міцності та здорового блиску. Біотин діє у синергії з вітамінами А, В2, В6, ніацином – зберігає красу волосся, сприяючи синтезу кератину (білок, який формує структуру волосся), запобігає посивінню і передчасному облисінню. Отже, для укріплення волосся немає сенсу приймати окремо біотин чи цинк – слід вибирати комплекси вітамінів, мікро- та макроелементів.

І не покладайте надто великих сподівань на косметику. Шкіра є унікальним щитом, крізь який всередину організму мало що надходить. Скажімо, популярні маски для росту волосся – це емульсія зі зв’язаними і досить великими молекулами корисних речовин, що ускладнює їх проникнення в шкіру голови. До того ж маску потрібно змивати, тобто час її дії обмежений. Серед косметичних засобів більш-менш відчутно на стан волосся впливають лише лосьйони.

Спеціальні вітамінні комплекси для зміцнення, прискорення росту та покращення якості волосся

Існують спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для відновлення волосся і збереження його краси та міцності. Це, наприклад, усі засоби Перфектил (Perfectil) від британської фармацевтичної компанії «Вітабіотикс». Серед них є й такі, дія яких спрямована насамперед на стан та зовнішній вигляд волосся:

  • Перфектил Плюс Розкішне Волосся – переваги цього комплексу вказані у його назві. Він містить вітаміни, мінерали, амінокислоти, а також три унікальний компоненти: екстракт хвоща, морський колаген та інозитол. Такий склад допомагає зупинити випадіння волосся, сприяє його швидкому росту, покращує якість волосся (запобігає ламкості, тьмяності, втраті об’єму та еластичності волосся). Цей комплекс позитивного впливає на волосся будь-якого типу і з будь-якими проблемами. За відгуками жінок, які його приймали, позитивний результат його дії дуже помітний. Крім того, повний комплекс вітамінів та мінералів покращу і загальне самопочуття
  • Перфектил Платинум питний колаген для Волосся з гідролізованим морським колагеном містить пептиди та амінокислоти, з яких складаються білки креатин та колаген – основа волосся. Ці речовини добре засвоюються, надходять у волосяні цибулини зсередини організму і сприяють зміцненню волосся природним шляхом. Також у складі засобу є кератин, олія з насіння чорної смородини, вітаміни та мікроелементи, що сприяє отриманню відчутного та довготривалого ефекту.

Покращення вигляду волосся помітне зазвичай вже за 1,5 місяці прийому комплексів Перфектил. Однак слід враховувати, що волосся росте повільно, тому краще застосовувати ці засоби впродовж 3 місяців.

Якщо ваше волосся не випадає, але вас турбує те, що воно січеться, втратило еластичність, пружність, об’єм та природний блиск – виберіть Перфектил Жувальні Пастилки для пошкодженого волосся.

Ну, а якщо у вас на даний момент немає суттєвих скарг на волосся, ви бажаєте зміцнити та підтримувати його красу і здоров’я, ви можете обрати Перфектил Оріджинал.