Які вітаміни потрібні для догляду та здоров'я нігтів?

Щоб мати бездоганний манікюр, недостатньо застосовувати косметичні засоби і відвідувати салони краси. Щоб нігті були міцними і добре росли, надзвичайно важливе надходження вітамінів та інших корисних речовин не стільки зовні, тобто у вигляді кремів-лаків та кремів, скільки зсередини. Гарний зовнішній вигляд загалом і стан нігтів зокрема передусім залежать від достатнього забезпечення організму вітамінами і мікроелементами, які регулюють усі фізіологічні процеси.

Витамины для ногтей

Вітаміни для росту і зміцнення нігтів

Скільки разів на день ви миєте руки з милом? Не менше п’яти, а люди деяких професій – набагато більше. Так видаляються забруднення, але водночас шкіра і нігті лишаються без захисної водно-ліпідної плівки. Крім гарячої води і мила на шкіру рук і нігті негативно впливають холод, вітер, різноманітні засоби з розряду побутової хімії. Перед прибиранням і миттям посуду треба надягати спеціальні гумові рукавички, а перед виходом на вулицю в холодну пору року – утеплені трикотажні чи шкіряні.

Часто трапляється, що ці прості заходи захисту не допомагають: нігті погано ростуть, розшаровуються, ламаються. Гарний манікюр жінкам зробити неможливо! Це не просто косметичний недолік, а сигнал організму про те, що з ним щось негаразд. Найперше, що слід зробити, – це відвідати ендокринолога і перевірити стан щитоподібної залози (при нестачі її гормонів можливі проблеми з волоссям та нігтями – підвищена сухість і ламкість). Другий крок – нормалізація травлення за рахунок правильного і здорового харчування. Ймовірно, доведеться звернутися до гастроентеролога або дієтолога, пройти обстеження, здати аналізи тощо. 

Якщо все нібито гаразд, а нігті все одно у незадовільному стані, то, скоріш за все, організму бракує вітамінів і мінералів. Це дуже поширена сучасна проблема, адже з продуктів харчування складно отримати всі біологічно активні речовини у достатній кількості. Для цього довелося б їсти багато різноманітних страв великими порціями і отримати виражене ожиріння. То які ж вітаміни, мікро- та макроелементи потрібні для здоров’я і росту нігтів? Наприклад, ті, що входять до складу комплексів Перфектил (Perfectil). Наведемо особливості лише деяких з них:

  • Ніацин (вітамін В3), біотин і кремній усувають ламкість, зміцнюють структуру нігтів.
  • Магній і вітамін D сприяють росту нігтів.
  • Залізо бере участь у формуванні та вирівнюванні рельєфу нігтьової пластини, підтримує транспорт корисних речовин у матрикс – ростову частину нігтя.
  • L-цистеїн – амінокислота, що забезпечує нігті сіркою для міцності.
  • Вітамін В12, мідь і залізо покращують кровотік і транспорт поживних речовин.
  • Цинк усуває білі плями і зміцнює нігті.
  • Селен сприяє утворенню колагенових волокон та кератину, що є структурними одиницями нігтів та волосся.
  • Фолієва кислота покращує кровообіг у ростовій частині нігтів (та волосяних цибулинах), стимулюючи надходження туди поживних речовин та процеси регенерації.
  • Екстракт насіння винограду (кісточок) запобігає руйнуванню колагенових волокон.

Вітаміни для волосся і нігтів – це Перфектил Оріджинал та інші засоби лінійки.

Народні рецепти для краси і здоров’я нігтів

В інтернеті та модних журналах публікується величезна кількість народних рецептів для укріплення нігтів. Це ванночки з морською сіллю, різні маски – з оливковою олією, лимоном, є навіть з «ароматною» ріпчастою цибулею і пекучим червоним перцем. Користь таких домашніх процедур для міцності нігтів дуже сумнівна. Річ у тім, що нігті складаються з, по суті, відмерлих клітин, тому ніякі зовнішні впливи їх не можуть воскресити. Жива частина нігтя – та, яка щільно прилягає до нігтьового ложа і схована глибоко під кутикулою (аналогічно: жива частина волоса – це його корінь у шкірі голови). Чим ближче шар нігтя до зовнішньої поверхні, тим більше там твердого кератину (мертвих клітин). Які б вітаміни для нігтів ви не наносили на них зовні, як би їх не втирали, скільки б не тримали – хоч годину, це не дасть бажаного результату. Кращі вітаміни для зміцнення нігтів – це ті, що потрапляють до зони їх росту зсередини організму. Щоб їх отримати, треба надзвичайно уважно ставитися до свого харчування. А якщо раціон незбалансований, що, на жаль, справедливо для переважної більшості людей, то простіше і зручніше приймати комплекси якісних вітамінів. Приміром, лінійка Перфектил створена спеціально для поліпшення стану і вигляду нігтів, шкіри та волосся. А ще ці комплекси надають енергії, підвищують імунітет і покращують загальний стан здоров’я.

Витамины для ухода за ногтями