Вітаміни для волосся та лазерна епіляція

В інтернеті є море інформації про те, що не можна одночасно проходити курси лазерної епіляції та приймати вітаміни, оскільки вони посилюють ріст волосся та знижують ефективність процедур.

Однак чи це так насправді?

Чи можна пити вітамінно-мінеральні комплекси для волосся під час курсу лазерної епіляції?

 

Для підтримки організму багато дівчат весною та восени, а то й частіше приймають вітамінні комплекси. Особливо популярні вітаміни для поліпшення стану нігтів і волосся, які дають чудовий косметичний ефект та водночас зміцнюють здоров’я. Щоправда, багато хто все одно залишається незадоволеним своєю зовнішністю.

Ну чому волосся на голові не дуже густе і міцне, на відміну від того, що росте на гомілках, у пахвах, зоні бікіні?!

Вирішенням цієї проблеми може з успіхом стати лазерна епіляція. Суть її в тому, що світловий імпульс лазера поглинається меланіном (темним пігментом, що міститься у волоску), проникає у волосяний фолікул, нагріває його, внаслідок чого той руйнується. При цьому знищується і судина, якою до волосяної цибулини надходило живлення. В результаті волосок випадає і більше не росте.
Завдяки лазерній епіляції можна позбутися 95% небажаного волосся. Щоб досягти ідеального результату, зазвичай потрібно 8-10 процедур із певними інтервалами між ними.

Вважається, що перед лазерною епіляцією, у період її проведення та кілька місяців після не можна приймати вітамінні комплекси. Популярні блогери і сайти салонів краси пишуть про те, що вітаміни і лазерна епіляція несумісні, оскільки волоски стануть більш стійкими до лазера, після процедури буде випадати менше волосся і збільшиться кількість цибулин, що «прокинулися», тобто ріст волосся у небажаних місцях посилиться. Але це лише припущення.

А що на практиці? Як відбувається курс лазерної епіляції при одночасному прийомі вітамінних комплексів?

 

Дерматокосметологи з великим досвідом роботи не помічали, щоби у дівчат, які приймають вітаміни, курс лазерної епіляції проходив довше або менш ефективно. Справа в тому, що основну кількість вітамінів та мікроелементів ми щодня отримуємо з їжі. Але ж нікому не спадає на думку відмовитися від овочів і фруктів заради більш вдалої лазерної епіляції? Вітамінний комплекс просто доповнює кількість корисних речовин та покращує їх баланс в організмі.

Більше того, ріст волосся на тілі залежить не тільки від кількості вітамінів і мінералів, які надходять щодня, а й від чутливості рецепторів волосяних фолікулів у шкірі до андрогенів (чоловічих статевих гормонів). За наявності гормональних відхилень можливе не лише посилення росту волосся на ногах, але й розвиток гірсутизму. Це надмірне оволосіння за чоловічим типом – на обличчі, грудях, спині, в зонах білої лінії живота, сідниць, рук, навіть якщо дівчина взагалі не приймає вітаміни.

Ризик гірсутизму особливо великий при синдромі полікістозних яєчників, гіперпролактинемії (може бути пов’язана з болем у молочних залозах перед менструацією), ожирінням, нечутливістю до інсуліну, нестачею або надлишком гормонів щитоподібної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз) та ін. З іншого боку, волосся може рідшати і випадати на голові – там, де воно так потрібне… У цьому випадку вітаміни точно не нашкодять, більше того, вітамінні комплекси від випадіння волосся посилюються інозитолом для нейтралізації дії андрогенів, щоб уникнути розвитку андрогенної алопеції (облисіння за чоловічим типом).

Що не бажано робити першим? Спочатку пройти курс лазера, а потім пити вітаміни чи навпаки?

 

Якщо ви консультувалися у гастроентеролога чи нутриціолога, провели аналізи, які виявили нестачу тих чи інших вітамінів, та лікар їх призначив, то приймайте на здоров’я. І лазерна епіляція на це не повинна впливати.

За відсутності проблем зі здоров’ям вітаміни можна і навіть бажано приймати до і під час проходження курсу лазерної епіляції. Логіка тут проста: чим більше буде «розбуджених» волосяних фолікулів у цей період, тим більше їх вдасться зруйнувати і тим кращого ефекту вдасться досягти. Одночасно «сплячі» волосяні фолікули будуть активовані на голові, тому шевелюра стане густішою та міцнішою, буде помітний додатковий обсяг.

І точно не варто робити все навпаки: спочатку проходити курс лазерної епіляції, а потім пити вітамінні комплекси, які прицільно стимулюють ріст волосся. Якщо так вийшло, варто витримати паузу в кілька місяців, щоб активізувалися «сплячі» волосяні фолікули, відросли волоски, які може «побачити» лазер, і сходити ще на одну або дві процедури. У такому випадку ви отримаєте бажаний ефект: густе, блискуче волосся на голові, яке менше випадає, і гладенька шкіра без волосся в проблемних зонах.

Так що запам’ятайте: лазерна епіляція та вітаміни чудово поєднуються!

Обери свій власний Perfectil

Мій вік
Відзначте, що з перерахованого вас турбує НАЙБІЛЬШЕ?
Перфектил Оріджинал
Perfectil® Оriginal

Спеціальний комплекс для здоров’я та краси волосся, нігтів та шкіри, а також для енергії та бадьорості на кожен день.

Перфектил Плюс
Perfectil® Plus

Посилена формула для екстразахисту та живлення шкіри зсередини і боротьби зі зморшками.

Перфектил Плюс Волосся
Perfectil® Plus Hair

Посилена формула для екстразахисту та живлення волосся зсередини

Перфектил платинум питний колаген для волосся
Perfectil® Platinum collagen drink hair

Преміум формула, що сприяє зменшенню випадіння волосся, прискоренню росту та покращенню якості волосся.

Перфектил платинум питний колаген для шкіри
Perfectil® Platinum collagen drink skin

Преміум формула спеціально призначена для підтримки здоров’я, сяючого кольору шкіри та боротьби зі зморшками.

Перфектил Жувальні пастилки для пошкодженого волосся
Perfectil® Hair Crush Gummies

Смачна підтримка зсередини для пошкодженого волосся, а також нігтів та шкіри

линейка комплексов Перфектил