Як швидко відновити нігті?

быстро восстановить поврежденые ногти

Нігті можуть втратити свою привабливість з багатьох причин. Для того щоб відновити їх якнайшвидше, дуже важливі правильний догляд, дбайливе ставлення, захист, зволоження та живлення.

Основні причини пошкодження нігтів

Пошкодити нігті можуть різні чинники. Найчастіше ми замислюємося про те, як відновити нігті після нарощування, гель-лаку або шелаку. Як би ефектно не виглядав такий манікюр, після відмови від нього бачимо перепиляні, нерівні нігтьові пластини, вкриті численними «зачіпками». І хоча видима частина наших нігтів являє собою вже відмерлі клітини, пошкодження яких не завдає особливої шкоди організму, відновити нігті важливо з міркувань естетики. До того ж пошкодження та витончення пластини нігтя робить його дуже вразливим та чутливим, адже під ним перебуває багато нервових закінчень.

Іноді відновити та зміцнити нігті потрібно не тільки після невдалого манікюру, а й контакту з агресивними хімічними речовинами, зловживання лаками та змивками для нігтів, що містять токсичні компоненти. Особливого догляду потребують і обгризені нігті.

Також не слід забувати, що майже 10% дерматологічних захворювань пов’язані з нігтями. Насамперед, це оніхомікози, або грибкові інфекції.

Вони помітно змінюють зовнішній вигляд нігтьових пластин, а відновити ніготь навіть після пролікованого грибка буває непросто, особливо на ногах.

быстро восстановить ногти

Як і чим відновити нігті

На першому етапі відновлення пошкоджені нігті слід акуратно підстригти, надавши їм природної форми за допомогою підпилювання. Для цього краще використовувати не металеву, а м’яку пилку. Підпилювати нігті потрібно довгими, швидкими, але м’якими рухами лише в одному напрямку, від зовнішнього краю до центру. А ось кутикулу обрізати не варто, оскільки вона оберігає живу частину нігтя, що росте, яка дуже вразлива для інфекцій.

Обов’язково захищайте свої нігті та кутикулу від агресивних впливів побутової хімії. Не використовуйте і без того пошкоджені нігті як «інструменти» для дряпання чогось і завжди надягайте гумові рукавички, коли миєте посуд або виконуєте іншу домашню роботу.

Якщо нігті пошкоджені, то для їх покриття можна використовувати лише спеціальні зміцнювальні та лікувальні засоби, а ось намагатися замаскувати їх непривабливий вигляд за допомогою звичайних лаків не варто. Такі лаки низької цінової категорії можуть містити шкідливі речовини, до того ж їх час від часу необхідно змивати, а призначені для цього засоби нерідко містять ацетон, який дуже пересушує нігті.

Сушить нігті й звичайне миття рук з милом, тому для відновлення нігтів наносіть зволожувальний крем щоразу після того, як помиєте руки, попередньо ретельно висушивши їх.

Взагалі зволоження нігтів має вирішальне значення для їхнього швидкого та повного відновлення. Для цього в домашніх умовах можна використовувати спеціальні олії для кутикули, креми, маски, лікувальні ванночки тощо, а також пити достатню кількість води.
Щоб відновити нігті, дуже корисно робити масаж кінчиків пальців або виконувати дрібну роботу, наприклад, набирати текст на клавіатурі комп’ютера. Це стимулює приплив крові та збільшує доставку важливих поживних речовин.

Як можна швидко відновити нігті?

Наші нігті ростуть зі швидкістю 3-5 мм на місяць, тому вважається, що для повного оновлення нігтя від кутикули до кінчика потрібно приблизно 12 тижнів. Утім, цей термін можна трохи зменшити, якщо правильно доглядати за нігтями і забезпечити їх «будівельними матеріалами» для швидкого росту. Цю роль виконують вітаміни та мінерали, а також білки, адже наші нігті складаються саме з білкової речовини – кератину.

Щоб забезпечити свій організм достатньою кількістю поживних речовин, рекомендується дотримуватися дієти, що містить якнайбільше кольорових овочів, листової зелені, горіхів, бобових культур, цільнозернових продуктів, жирної риби, нежирного м’яса та яєць.

Щоправда, іноді самої лише здорової дієти буває недостатньо, тому людям, які хочуть швидко відновити і зміцнити нігті, рекомендується застосовувати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.

Перфектил Оріджинал – спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс для відновлення та зміцнення нігтів

Одним із таких спеціальних комплексів є Перфектил Оріджинал, який був розроблений для зміцнення та покращення зовнішнього вигляду нігтів, волосся та шкіри. До його складу входять, наприклад, такі корисні речовини:

  • Фолієва кислота, яка сприяє оновленню та відновленню клітин, з яких складаються нігті. Вона прискорює ріст нігтів, покращує їх колір, підвищує міцність і запобігає розшаровуванню.
  • Біотин відіграє важливу роль у відновленні та зміцненні нігтів. Він бере участь в утворенні кератину, який є основою нігтьової пластини та відповідає за її міцність, а також усуває ламкість та розшарування нігтів. Щоденний прийом біотину сприяє значному збільшенню товщини та твердості нігтів.
  • Вітамін C є потужним антиоксидантом і зміцнює дрібні судини, які живлять ніготь. Його нестача часто проявляється вертикальними смугами та борозенками на нігтьовій пластині.
  • Вітамін E покращує зволоженість нігтів, запобігає їх пересиханню та розшаруванню.
  • Залізо має вирішальне значення для міцності нігтьових пластин. У людей з хронічним дефіцитом заліза нігті загинаються з боків, набуваючи увігнутої форми замість традиційної дещо опуклої.
  • Магній, цинк та кремній також потрібні для здорової структури нігтьової пластини.
  • Рослинний екстракт виноградних кісточок, насичений флавоноїдами, танінами та проантоціанідинами, сприяє зміцненню стінок судин, покращує вироблення колагену, зміцнює волосся та нігті.

Кожен із цих вітамінів, мінералів та рослинних екстрактів має велике значення як для здоров’я загалом, так і для зміцнення нігтів.

Але ефективно діють вони лише у комплексі, з правильно підібраними дозами. Саме тому краще приймати комбінований препарат Перфектил Оріджинал, в якому в оптимальних дозах зібрані всі елементи, необхідні не тільки для відновлення нігтів, а й для догляду за волоссям та шкірою. Оскільки це мультивітамінний комплекс, він також ідеально підходить для підтримки життєвого тонусу та зміцнення імунітету.