
Ломкі нігті, які до того ж схильні до розшарування, пошкоджуються в найбільш невідповідний момент, завдаючи людям чимало прикрощів. Але є багато способів зміцнити їх, зробити гладенькими та гнучкими.
Наші нігті складаються з кератину – білка, який робить їх міцними та водночас стійкими до відламування. Видима частина нігтів – це вже відмерлі клітини. Але те, як саме вони з’єднуються між собою і формують кератинові шари в зоні росту – нігтьовому ложі під кутикулою – і визначає те, наскільки здоровим та міцним виросте ніготь.
На стан наших нігтів впливають як внутрішні, так і зовнішні чинники. Найчастіше запитання, як зміцнити нігті, виникає після нарощування, зняття гель-лаку або шелаку. Хоча такий манікюр не завдає шкоди нігтьовому ложу, він послаблює нігтьову пластину, стоншує її підпилюванням, не дає нігтю нормально «дихати».
Замислюватися про те, як зміцнити ламкі нігті, доводиться і тим, хто часто використовує змивку для лаку, що містить ацетон. Цей розчинник дуже швидко висушує нігтьову пластину, тому вона починає розтріскуватися і розшаровуватися. Добре, що сьогодні існує безліч засобів з м’якшими, але не менш ефективними формулами.
Ще одна причина ламкості нігтів – неправильна техніка зрізання та підпилювання їхніх кінчиків. Нігті слід регулярно підрізати (в жодному разі не обкушувати!) і підпилювати м’якою пилкою. Робити це слід в одному напрямку від зовнішнього краю до центру сильними та широкими, але водночас м’якими рухами. А ось кутикулу, яка прикриває та захищає нігтьове ложе, краще не обрізати, а просто відсувати, оскільки її пошкодження може зробити ніготь дуже вразливим для інфекцій.
Зміцнити нігті на руках та прискорити їхній ріст допоможуть прості правила догляду. Насамперед, нігті потребують «дихання» та зволоження, тому якщо вони стали занадто ламкими, м’якими й тонкими, дайте їм можливість відпочити від яскравих лаків або гелів, до складу яких входять потенційно токсичні речовини. Користуйтеся лише спеціальними лікувальними засобами для зміцнення нігтів, регулярно наносіть на нігті та кутикулу спеціальні зволожувальні олії та креми. Чудовий ефект дають маски для нігтів на основі бджолиного воску, запарених вівсяних пластівців, оливкової або будь-якої іншої олії.
Зміцнити нігті в домашніх умовах допомагають поживні та зволожувальні ванночки. З їхнім складом можна поекспериментувати, додаючи у воду морську сіль, ефірні олії, масляні розчини вітамінів А та Е. А ось з «народними» рецептами зміцнення нігтів вдома, наприклад, за допомогою намазування їх йодом, слід бути обережнішими. Спиртовий розчин йоду також може легко пересушити нігтьову пластину, зробивши нігті ще ламкішими.
На здоров’я нігтів впливають дерматологічні захворювання та деякі хронічні недуги, дефіцит поживних речовин, стрес, загальний стан організму. Часто визначити, чого саме не вистачає нашим нігтям для того, щоб вони не розшаровувалися, були міцними та здоровими, можна за їхнім кольором та зовнішнім виглядом.
Оскільки зовнішній вигляд та стан нігтів багато в чому залежать від вітамінів та мінералів, повноцінне та збалансоване харчування відіграє тут ключову роль. Для зміцнення нігтів фахівці рекомендують дотримуватися «райдужної дієти», головний принцип якої такий: «Чим яскравіше, тим корисніше». Найяскравіші овочі, ягоди та фрукти та найсміливіші поєднання кольорів мають щодня бути на вашому столі. Рожеві томати, жовтий перець, зелена листова зелень, помаранчева морква, золотий гарбуз та фіолетовий буряк, бордова вишня, синя чорниця, червоний кавун.
Райдужну складову вашого меню мають доповнювати молочні продукти: йогурт, сир, кефір. Обов’язково слід включити у раціон й інші джерела білка: нежирне м’ясо, птицю, рибу, горіхи, бобові. Корисно вживати ферментовані продукти, цільнозерновий хліб, каші, а ось від швидких вуглеводів та цукрів варто утриматися. Важливо також обмежити вживання алкоголю та пити більше води.
Здорова та різноманітна дієта, багата на білки та вітаміни, здатна підтримати здоров’я нігтів. Однак для їх відновлення та зміцнення може виявитися недостатньо корисних речовин, що надходять з їжі. Тут на допомогу приходять вітамінно-мінеральні комплекси, наприклад, Перфектил Оріджинал, який був спеціально розроблений для підтримки здоров’я шкіри, волосся та нігтів.
Жоден вітамін або мінерал сам по собі не може вплинути на стан нігтів, проте якщо всі необхідні для їхнього здоров’я і росту речовини надходять в організм разом у правильно підібраній кількості, результат стає помітним дуже швидко. Саме в цьому і полягає головна перевага препарату Перфектил Оріджинал, що містить все необхідне для наших нігтів.
Так, вітамін B12, фолієва кислота та залізо покращують мікроциркуляцію та прискорюють надходження поживних речовин до клітин у ростовій частині нігтів, завдяки чому вони ростуть суттєво швидше.
До складу Перфектил також входить залізо, що відповідає за міцність нігтів, та вітамін С, який зміцнює дрібні судини, що живлять нігтьовий матрикс. У комплексі є біотин, який бере участь в утворенні кератину, який є основою нігтьової пластини та відповідає за її міцність. Його прийом сприяє усуненню ламкості та розшарування нігтів.
Магній, цинк і кремній, що також входять до складу Перфектил Оріджинал, необхідні для здорової та гладенької структури нігтьових пластин, правильного формування кератинових шарів, що утворюють ніготь. Крім того, магній у поєднанні з вітамінами групи В допомагає організму подолати наслідки стресів, що погіршують структуру нігтів і уповільнюють їхній ріст.
Perfectil від Vitabiotics | Перфектил від Вітабіотікс
На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе,
вул. Чорновола 43. DM.UA.PER.23.01.03