Як зупинити випадіння волосся?

как остановить выпадение волос

Відповідь на це запитання цікавить багатьох людей, але вона не може бути короткою і універсальною. Адже причина посиленого випадіння волосся у кожного своя. Спробуймо розібратися, що може провокувати цей неприємний процес і як його зупинити.

Причини випадіння волосся

Для початку слід зазначити, що норма щоденного випадіння волосся у людини становить приблизно 50-100 – при розчісуванні, митті голови тощо. Про надмірну втрату волосся йдеться, коли воно «сиплеться» буквально пасмами. Причин цього багато, ось тільки найпоширеніші:

Спадкове облисіння. У чоловіків іноді навіть після 25-30 років стають помітними залисини на лобі та скронях, а згодом – і на маківці. У жінок сильне випадіння волосся, як правило, починається пізніше, після настання менопаузи, переважно на тім’ї. Причина цього явища для чоловіків і жінок однакова: у шкірі голови під впливом особливого ферменту збільшується кількість дигідротестостерону. Цей гормон зумовлює сильний і тривалий спазм судин, що живлять волосяні фолікули, порушує в них синтез білків, тому волосся випадає і припиняє рости. Так проявляється спадкове захворювання шкіри голови, що називається андрогенетичною алопецією.

Гормональний збій. Порушення обміну інсуліну та нестача гормонів щитоподібної залози також можуть провокувати посилене випадіння волосся. Наприклад, при гіпотиреозі організм виробляє мало гормонів щитоподібної залози, необхідних для обмінних процесів. Через цей гормональний збій волосся практично припиняє рости і дуже випадає. Іноді втрату волосся зауважують у себе молоді жінки. Це може бути пов’язано з гормональним дисбалансом – із захворюваннями надниркових залоз, яєчників, гіпофіза.

Стрес. Багато хто помічає, що волосся починає більше випадати, коли доводиться нервувати. Тут діє механізм психосоматики: надмірне хвилювання і тривога змінюють реакції центральної та периферичної нервової системи, що позначається на фізичному рівні. Наприклад, звужуються капіляри в шкірі голови, погіршується живлення тканин, волосяні цибулини отримують менше білків, амінокислот, вітамінів та мікроелементів, тому випадіння волосся посилюється. Ще один принцип впливу стресу на стан волосся полягає в тому, що змінюється життєвий цикл волосся: періоди росту (анаген) та стабільності (катаген) скорочуються, більше волосся переходить в останню фазу (телоген), тому зачіска помітно рідшає.

Недостатнє постачання коренів волосся корисними речовинами. Волосся складається з видимої частини (стрижня) та цибулини, яка занурена в шкіру на глибину 3-4 мм. Там через капіляри вона отримує кисень та поживні речовини, зокрема білки, амінокислоти, вітаміни та мікроелементи, необхідні для росту, міцності та захисту від передчасного випадіння. Порушення постачання коренів волосся всім необхідним – часта причина його втрати. Справа в тому, що все для тривалого росту, міцності, блиску волосяним цибулинам (фолікулам) приносить кров. Іншого джерела немає. А у людини, припустимо, перетиснуті судини, виникає ішемія шкіри голови – недостатнє її постачання киснем. Це неможливо відчути, але волосся випадатиме.

Неправильне харчування. Багато жінок вважають, що їхній раціон бездоганний: салат, кефір, куряче філе, риба. А якщо вегетаріанська дієта, то меню ще скромніше… Так, фігура буде струнка. Однак організм не отримає багато важливих вітамінів. Наприклад, вітаміни А і D містяться у вершковому маслі, яйцях та печінці. Однак цих продуктів вживають замало, тому що в них багато шкідливого холестерину. А найкращі джерела вітамінів групи В – це не так овочі, як крупи, хліб, яловичина, горох, сир тощо. Багато жінок або зовсім не вживають такі продукти, або їдять їх зрідка. Та й раціон більшості чоловіків теж одноманітний і не збалансований. Постійна нестача важливих для обміну речовин вітамінів і мінералів створює передумови для випадіння волосся.

выпадение волос, как это остановить

Методи лікування випадіння волосся

Лікуванням волосся займається лікар-трихолог. Але не варто сподіватися, що ви прийдете до нього, він відразу випише якусь одну чарівну таблетку, і волосся через тиждень стане густим і красивим. Налаштовуйтеся на серйозний лад, оскільки для розуміння того, що зумовлює випадіння волосся, трихолог може направити свого пацієнта до гастроентеролога, ендокринолога, дерматолога, невропатолога та інших фахівців. Доведеться здати аналізи та пройти багато обстежень.

Вибір методу лікування, який допоможе зупинити випадіння, залежить не тільки від причини цього процесу, а й від типу волосся, вихідного стану та побажань пацієнта тощо. Так, при андрогенетичній алопеції застосовується метод пересадки волосяних фолікулів із потиличної частини голови на тім’я та скроні, де є залисини або сильне поріднення. Цей метод недешевий і трудомісткий, але досить ефективний.

Якщо ж причини випадіння волосся не пов’язані зі спадковістю, то лікар-трихолог навчить правильно доглядати за шкірою голови, допоможе підібрати шампунь, бальзам, маску, кондиціонер, лосьйон тощо. При самостійному виборі таких засобів, особливо із сегменту масового споживання, можливі помилки. Засоби можуть не відповідати типу шкіри голови, містити компоненти, що зумовлюють непереносимість або алергічні реакції.

Утім, жоден шампунь не захищає від випадіння волосся, хоч би що було написано на упаковці. Його завдання – очистити волосся і шкіру голови, він контактує з ним кілька хвилин, усуваючи забруднення. Бальзам (кондиціонер), що використовується після шампуню, видаляє мікроскопічні залишки поверхнево-активних речовин з волосся, тим самим роблячи його більш м’яким і еластичним. Це знижує ламкість волосся. А для зменшення випадіння з усіх косметичних засобів найкраще діють лосьйони, що не змиваються, і сироватки, які з певною періодичністю треба наносити на шкіру голови.

І в будь-якому випадку, якою б не була причина випадіння, для швидкого відновлення волосяного покриву важливо вживати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для волосся. Лікар вам про це також обов’язково скаже та правильно призначить комплекс. Це може бути спеціальна посилена формула Перфектил Плюс Волосся від «Вітабіотикс» – лідера вітамінного ринку Великої Британії.

волосы больше не выпадают

Народні методи та засоби від випадіння волосся

Що робити при випадінні волосся, кожен вирішує сам. Хтось звертається до трихолога, а хтось вважає за краще діяти самостійно, застосовуючи народні засоби. В інтернеті можна знайти безліч рецептів для приготування засобів від випадіння волосся в домашніх умовах. Так, це можуть бути маски, що містять яєчний жовток, реп’яхову олію, пекучий червоний перець тощо. Ефективність таких засобів невисока, оскільки їхні корисні компоненти практично не проникають у шкіру голови і не потрапляють у волосяні фолікули (цибулини). Але в цілому такі домашні засоби, приготовані своїми руками, покращують стан і вигляд волосся, тому їх сміливо можна використовувати. Особливо вони корисні для відновлення волосся після того, як випадіння вже вдалося зупинити іншим методом (наприклад, усуненням хронічного захворювання органів травної системи).

Профілактика випадіння волосся

Унаслідок перенесених або наявних хронічних хвороб, стресів, високих навантажень і просто через проживання людини в екологічно несприятливому регіоні її організм посилено витрачає вітаміни та мікроелементи на відновлювальні процеси. Це спричиняє хоч і незначний, але постійний дефіцит таких корисних речовин, що помітно по зовнішності. Наприклад, волосся стає тьмяним, ламким і посилено випадає.

Не можна сказати, що при випадінні волосся не вистачає певних вітамінів. Зазвичай спостерігається дефіцит кількох одночасно біологічно активних речовин, оскільки вони тісно взаємодіють між собою під час обміну речовин. Так, якщо не вистачає заліза, то бракує ще й вітамінів С, Е, В12 та міді, що сприяють його засвоєнню.

Для захисту від випадіння волосся організм людини повинен щодня отримувати всі основні вітаміни та мікроелементи у достатній кількості. Найпростіше цього досягти, приймаючи полівітамінно-мінеральний комплекс. В аптеках їх багато, але краще віддавати перевагу саме профільним вітамінно-мінеральним комплексам для зміцнення волосся.

Серед них особливе місце посідає комплекс Перфектил Плюс Волосся. Цей препарат містить усі основні вітаміни та мікроелементи: С, Е, групи В, D, натуральні каротиноїди, магній, йод, селен тощо. Додатково його формула збагачена амінокислотами, морським колагеном та рослинними екстрактами. Ось як діє лише невелика частина його компонентів:

Біотин. Водорозчинний вітамін групи В. Працює у синергії з вітамінами А, В2, В6, ніацином, зберігаючи здоров’я волосся, а також шкіри та нігтів. Цей вітамін при сильному випадінні волосся корисний тим, що забезпечує синтез кератину – білка, що утворює структуру волосся. Біотин сприяє росту, міцності та збереженню гарного вигляду волосся, запобігає посивінню та облисінню, утворенню лупи. Крім того, він регулює активність потових та сальних залоз, тому зменшує жирність шкіри голови, корисний при себореї. Біотин справедливо вважають за вітамін краси.

Залізо. Незамінний мікроелемент, засвоєння якого покращується в присутності вітаміну С. Залізо бере участь у формуванні гемоглобіну, який забезпечує мікроциркуляцію у клітинах та стимулює відновлювальні процеси. Допомагає доставляти кисень та поживні речовини всередину волосяних фолікулів, що покращує ріст, надає волоссю міцності та здорового блиску, зменшує випадіння.

Хром. Цей метал належить до незамінних мікроелементів. Бере участь у багатьох реакціях обміну речовин, сприяє загоєнню пошкоджень. Стимулює ріст волосся, відновлює його та покращує зовнішній вигляд.
Екстракт хвоща. Це ефективний засіб проти випадіння волосся, оскільки в ньому містяться кремній, вітамін С, кальцій, мідь, магній, цинк тощо. Але головний компонент хвоща – кремній, який збільшує синтез білків. З них, зокрема з кератину та колагену, формується структура волосся та нігтів.

Екстракт хвоща посилює кровообіг у шкірі голови, покращуючи ріст волосся та надаючи йому здорового блиску.

Цитрусові біофлавоноїди. Ці сполуки збільшують засвоєння вітаміну С, запобігають його розпаду в організмі (мають виражені антиоксидантні властивості). Біофлавоноїди захищають клітини від вільних радикалів кисню, які пошкоджують та руйнують їх. Також ці речовини підтримують нормальний кровообіг навіть у найдрібніших судинах, щоб стан волосся був чудовим.

Комплекс Перфектил Плюс Розкішне Волосся – це екстразахист та живлення волосся зсередини, прискорення його росту та припинення випадіння!