Як вибрати колаген?
Щоби допомогти організму у забезпеченні колагеном, створені різні засоби, що містять цей білок. Існують таблетки з колагеном для шкіри, капсули, порошки, а також питні форми. Щоб не помилитися при виборі, спочатку варто трохи заглибитися в історію і з’ясувати, колаген якого типу потрібен для шкіри.
Раніше колаген для прийому всередину отримували зі шкіри, сухожиль і хрящів сільськогосподарських тварин (корів, свиней та курей). Більш сучасна і дорога сировина – це шкіра та луска морської риби.
Гідролізований морський колаген сприяє омолодженню шкіри, тому що швидко і безпосередньо насичує її цінними пептидами та амінокислотами. Якщо такий колаген ще й питний, він легко і повністю всмоктується в кров через стінку кишечника і засвоюється організмом (має високу біодоступність), що дуже важливо для шкіри.
На відміну від колагену II типу із частин сільськогосподарських тварин та птиці, корисного для суглобів, питний гідролізований морський колаген належить до I та III типу, які є найкращими саме для збереження юності та краси шкіри. Він має молекули меншого розміру, які легко вбудовуються у структуру дерми, буквально оновлюючи її зсередини. Саме такий колаген дозволяє досить швидко підвищити рівень власного колагену організму у шкірі.
Колаген для обличчя: здоров’я та пружність шкіри
Вибираючи засіб із колагеном, звертайте увагу на репутацію його виробника. Так, продукція торгової марки Перфектил британської компанії «Вітабіотикс» вже дуже добре знайома споживачам України своєю високою якістю та результативністю. Ці вітамінно-мінеральні комплекси давно продаються в аптеках, їх рекомендують дерматологи та косметологи.
Лінійка Перфектил регулярно оновлюється та поповнюється. Є в ній і препарати гідролізованого морського колагену в питній формі, наприклад, Перфектил Платинум Питний Колаген для Шкіри. Крім цінного колагену, в цьому комплексі міститься гіалуронова кислота і ціла низка речовин, які синергічно посилюють його дію і сприяють буквально перетворенню, омолодженню зрілої шкіри за досить короткий термін (а принагідно ще покращують стан волосся і нігтів). Для прикладу можна навести особливості дії деяких інгредієнтів:
Порошок ацероли. Барбадоська вишня ацерола, яку вирощують у Південній та Центральній Америці, – це одне з найбагатших джерел аскорбінової кислоти. Для порівняння: цитрусові містять 30–60 мг вітаміну С, чорна смородина та обліпиха – по 200 мг, ацерола – 1000–2000 мг на 100 г! Аскорбінова кислота ацероли має високу біодоступність, але повільніше розподіляється та витрачається, ніж синтетична, що на тривалий період забезпечує її дозу, необхідну для покращення засвоєння морського колагену. Крім того, ацерола багата на інші корисні біологічно активні речовини – біофлавоноїди, каротиноїди, калій, магній тощо.
L-лізин. Це незамінна амінокислота, необхідна для синтезу в організмі всіх білків, зокрема колагену. L-лізин сприяє збереженню, відновленню та утворенню нових колагенових та еластинових волокон у шкірі. Серед його функцій також підтримка імунної та серцево-судинної систем, покращення стану волосся та нігтів, зміцнення кісток, збільшення м’язової маси. Він бере участь практично у всіх видах обміну речовин.
Гіалуронова кислота. Є природним компонентом шкіри. Її роль полягає у притягуванні та зв’язуванні молекул води, а також вона сприяє синтезу колагену та еластину. Завдяки гіалуроновій кислоті волога правильно розподілена в шкірі, а сітка колагенових та еластинових волокон має чітко фіксоване розташування. Саме ця кислота багато в чому відповідає за молодість та пружність шкіри. З віком її синтез в організмі знижується приблизно вдвічі. При надходженні до організму гіалуронової кислоти ззовні вона починає притягувати воду і активізує процес вироблення організмом власної гіалуронової кислоти. Якщо цієї кислоти недостатньо, шкіра стає сухою, в’ялою, на ній утворюються зморшки.
Коензим Q10. Ця речовина використовується в медицині та косметології вже кілька десятків років. Коензим Q10 забезпечує організм життєвою енергією на клітинному рівні. Ще одна його роль – захист клітин від вільних радикалів кисню. Якщо їх утворюється дуже багато внаслідок порушень обміну речовин, то коензим Q10 нейтралізує їх, тим самим оберігаючи клітини від передчасної загибелі. Так реалізується антивіковий механізм дії цього інгредієнта.
Олія насіння чорної смородини. Головна роль цієї речовини в тому, що вона сприяє оновленню клітин шкіри за рахунок посилення синтезу колагену та запобігає появі зморшок. А ще олія насіння чорної смородини як джерело поліненасичених жирних кислот допомагає усувати різні проблеми шкіри: сухість, лущення, подразнення, дерматит, наслідки сонячних та термічних опіків. Діючи зсередини, олія повертає шкірі свіжість, еластичність, відновлює її природний здоровий колір.